Aktualizacja 1.6 – "Piaski Sułtanatu" właśnie została opublikowana, a w jej skład wchodzi między innymi całkowity rework Zjednoczonego Sułtanatu Nerdii, opis klimatów, rozbudowana charakterystyka Initium oraz bliższe spojrzenie na sprawę wybuchu zarazy na Nagate. O wszystkim przeczytać możecie tutaj!

Aktualizacja 1.4 – "Żniwiarze"

Herold zawsze głosi dobrą – lub złą – nowinę. Bądź na bieżąco ze wszystkim co tylko pojawi się w tym dziale, bowiem to tutaj trafiają wszelkie nowości.
Awatar użytkownika
Everold
Posty: 168

sob mar 03, 2018 4:08 pm  

Obrazek

Organizacja założona przez Ludwiga von Grossherzoga, znana szerzej jako “Żniwiarze” jest tworem dość specyficznym. Pomimo młodego wieku stała się popularna na całym znanym świecie i mało jest osób, które o nich nie słyszeli. Wśród prostych ludzi Żniwiarze to po prostu egzekutorzy, strażnicy prawa pojawiający się zawsze tam, gdzie to tradycyjne zawodzi.  Od ostatniej aktualizacji, jaką było 1.3 – Kruki minęło lekko ponad miesiąc. I choć zapowiadaliśmy, że 1.4 pojawi się najprawdopodobniej już tydzień po Krukach, tak parę rzeczy sprawiło, że czas oczekiwania wydłużył się czterokrotnie. W zamian jednak powracamy z nieco większą, niż zwykle, ilością nowości, bowiem na samym reworku tytułowych Żniwiarzy się nie skończyło. Można powiedzieć, że wywróciliśmy do góry cały system walki, z którego obecnie jesteśmy bardzo zadowoleni. Podziękować muszę samemu Gilthunderowi, który brał czynny udział w testach nowej mechaniki, przez co ledwo uszedł z życiem podczas starcia z Pierwszą.
  Przejdźmy jednak do sedna – podlinkowania wszelkich nowych rzeczy oraz krótkiego ich opisu. Na pierwszy ogień pójdzie tradycyjnie jedna z frakcji – Żniwiarze, jak już pewnie zdążyliście się zorientować. Mówić tutaj można o potężnych zmianach, gdyż zdecydowanie nie jest to już ta sama organizacja co niegdyś. Egzarchowie pod przywództwem Ludwiga von Grossherzoga podchodzą teraz do wielu spraw nieco inaczej, a i sama ich liczba uległa pomniejszeniu. Standardowo stworzono także odpowiedni dział w Sutāto, a Narratorzy otrzymali własną dawkę informacji w stosownym dla nich miejscu.
  Nie wokół samych Żniwiarzy jednak świat się kręci, są też inne rzeczy, nawet bardzo im bliskie. W tym wypadku rzecz jasna chodzi nam o zaklęte przedmioty, na temat których postanowiliśmy stworzyć osobny tekst. Traktuje on przede wszystkim o sposobie wytwarzania magicznego oręż oraz o tym, jak najlepiej z niego korzystać. Każdy Drugi i Egzarcha powinien zapoznać się z nim jak najszybciej! A znajdziecie go tutaj.
  Dotychczas brakowało szerszego opisu wyglądu przedstawicieli poszczególnych nacji, nie do końca było oczywiste jakiej postury są Jaksarczycy, jakiego koloru włosy zwykle porastają głowę Waldgrosseńczycy oraz jak bardzo czarni są Nerdyjczycy. Dlatego też od tej chwili w opisach państw znajdziecie dodatkową zakładkę pt. "Prezencja".
  Wcześniej wspomnieliśmy o mechanice walki, która uległa obrotowi o 180 stopni. W skrócie: więcej kości, więcej cyferek i więcej wszystkiego. Ze szczegółami zapoznacie się w temacie 2. Mechanika w Kompendium Wiedzy. Z tego powodu prosimy też o wypełnienie nowego pola profilu o nazwie "Punkty życia". Wzór na PŻ znajdziecie w samym opisie mechaniki walki, zaś 3K10 rzucić możecie w tym temacie. Pamiętajcie, że każdy kto gra zwykłym człowiekiem bazowo posiada 10 Punktów Wytrzymałości.
  Pozostaje nam jeszcze kwestia nowego wydarzenia, jakim są "Niebiańskie stosy". Zapoczątkowało ono konflikt pomiędzy Żniwiarzami a Zakonem Niebiańskiego Płomienia. I kto wie jak bardzo opłakany w skutkach może mieć to finał...
  W ten oto sposób dotarliśmy do końca dzisiejszej aktualizacji, pełnej nowości. Na koniec wspomnę jeszcze o rzeczach, na temat których nie ma sensu dłużej się rozwodzić, bowiem nie są aż tak rozbudowane. Pierwszą z nich jest zakładka z newsami, którą znajdziecie w panelu nawigacyjnym na szczycie strony. Prezentuje ją ikonka przywodząca na myśl stronę gazety. W tym samym miejscu pojawiła się także druga, tym razem prezentująca trójkę ludzi, a za nią zaś kryje się poprawiona strona z partnerstwem. Odnajdziecie tam adresy i krótkie opisy witryn, z którymi w pewien sposób nawiązaliśmy współpracę. Jest tam także link prowadzący do galerii naszych banerów, jak i informacja dotycząca tego co zrobić w razie chęci nawiązania współpracy (lub wymiany bannerami) z Novrahi: Everold. I to właściwie tyle na dziś.

Pozdrawiamy,
Administracja
Ilość słów: 717

  •   Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość