Aktualizacja 1.6 – "Piaski Sułtanatu" właśnie została opublikowana, a w jej skład wchodzi między innymi całkowity rework Zjednoczonego Sułtanatu Nerdii, opis klimatów, rozbudowana charakterystyka Initium oraz bliższe spojrzenie na sprawę wybuchu zarazy na Nagate. O wszystkim przeczytać możecie tutaj!

2. Jak poprawnie pisać posty

Weź w swe ręce pióro, zamocz w atramencie i napisz co cię gryzie. Bądź po prostu podyskutuj z innymi na konkretne, związane z forum tematy.
Awatar użytkownika
Everold
Posty: 168

pt lis 10, 2017 4:15 pm  

  Poniżej znajdziecie krótką listę, z którą zapoznać powinien się każdy z was – bez znaczenia czy jesteś Graczem, czy Narratorem, stosując się do tych kilku prostych zasad sprawicie, że wasze posty będą znacznie lepiej odbierane wizualnie.

 1. Pamiętaj o akapitach, do których tworzenia służy znacznik:

  Kod: Zaznacz cały

  [p] Treść [/p]

 2. Poprawnie oznaczaj swoje dialogi. Mała rada: dwa dywizy stworzą pełną pauzę.

  Kod: Zaznacz cały

  [dialog] — Treść wypowiedzi — [/dialog]

 3. Jeśli jesteś Narratorem to stosuj używaj BBCode dla niego przeznaczonego. Wtedy nikt nie będzie miał wątpliwości czy piszesz jako gracz, czy jako mistrz gry.

  Kod: Zaznacz cały

  [mg] Treść posta [/mg]

 4. Sprawdzaj czy w twoich postach nie ma błędów ortograficznych, podkreśla je każda przeglądarka. Nikt przecież nie chce oglądać wiadomości nafaszerowanych błędami, prawda?
 5. Interpunkcja jest ważna, o tym też nie zapominaj! Choć nikt nie wymaga w tej dziedzinie perfekcji, tak starajmy się być jak najbardziej poprawni.
 6. Odgrywaj charakter swojej postaci, nie twórz błędów logicznych.
 7. Nie decyduj sam co robi NPC lub co dzieje się z otoczeniem – od tego jest Narrator.
 8. Staraj się dokładnie opisywać swoje czynności – najlepiej w zależności od stopnia ich skomplikowania. To może mieć ogromny wpływ na ich powodzenie.
 9. Jeśli dostajesz w kość to nie rezygnuj z rozgrywki – nawet z najgorszej sytuacji można wyjść zwycięsko... Choć niekoniecznie w jednym kawałku.
 10. Pisz w trzeciej osobie.
 11. Staraj się, by dialogi brzmiały naturalnie.
Ilość słów: 262

 •   Informacje
 • Kto jest online

  Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość