Aktualizacja 1.6 – "Piaski Sułtanatu" właśnie została opublikowana, a w jej skład wchodzi między innymi całkowity rework Zjednoczonego Sułtanatu Nerdii, opis klimatów, rozbudowana charakterystyka Initium oraz bliższe spojrzenie na sprawę wybuchu zarazy na Nagate. O wszystkim przeczytać możecie tutaj!

Płaska Góra

Do archiwum trafia wszystko co jest nieaktualne, ale z drugiej strony szkoda się z tym rozstawać i usuwać.
Awatar użytkownika
Everold
Posty: 168

ndz kwie 08, 2018 10:16 am  

Płaska Góra

  Niewielka, leżąca na południowym wschodzie osada. Miejsce to dość łatwo przeoczyć, a to z tego powodu, że tutejsi ludzie postanowili okiełznać górę tak stromą, że przypominającą wielką, płaską ścianę. Wyryto w niej system jaskiń. Niemal całe wnętrza wyłożono drewnem i zwierzęcymi futrami, aby utrzymać jak najwięcej ciepła. W każdym większym pomieszczeniu mieszkańcy potrafili umieścić nawet po dwa paleniska, z których dym odprowadzany jest przez jeszcze inne, stosunkowo niewielkie korytarze ciągnące się zwykle tuż nad tymi właściwymi. Mimo to nie raz i nie dwa zdarzyło się, że ludzie zatruwali się dymem choćby we śnie.
  Wioska wewnątrz góry może robić wrażenie dla przejezdnych, ale dla tutejszych jest to zwyczajny koszmar. Niektórzy zaczęli przenosić się na powierzchnię, budując przylegające do wzniesienia domy. Są to przede wszystkim pomniejsze budynki, w których nieco łatwiej utrzymać ciepło.
  Mimo wszystko, dzięki nieprzyjaznym warunkom mieszkańcy Płaskiej Góry to ludzie zahartowani, pełni woli walki oraz przetrwania. Spokojnie można znaleźć tu kowala, zakład łowiecki jak i zielarkę znachorkę.

Obrazek
Ilość słów: 203

  •   Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość