Aktualizacja 1.6 – "Piaski Sułtanatu" właśnie została opublikowana, a w jej skład wchodzi między innymi całkowity rework Zjednoczonego Sułtanatu Nerdii, opis klimatów, rozbudowana charakterystyka Initium oraz bliższe spojrzenie na sprawę wybuchu zarazy na Nagate. O wszystkim przeczytać możecie tutaj!

Aktualizacja 1.6 – "Piaski Sułtanatu"

Herold zawsze głosi dobrą – lub złą – nowinę. Bądź na bieżąco ze wszystkim co tylko pojawi się w tym dziale, bowiem to tutaj trafiają wszelkie nowości.
Awatar użytkownika
Everold
Posty: 168

pt lis 09, 2018 1:21 pm  

Obrazek

Kraj pustyń i klejnotów. Zjednoczony Sułtanat Nerdii, choć na pierwszy rzut oka monotonny ze względu na swój krajobraz, po bliższym przyjrzeniu jest krainą zróżnicowaną, zarówno kulturowo, jak i geograficznie. Pustynie nie są jedynym, co można zauważyć, podróżując po Nerdii. Wybrzeża, po tylu latach od osiedlenia, zostały zaaklimatyzowane do użytku ludzkiego i teraz pełne są pól uprawnych, kwitnących oaz oraz eksploatowanych wzgórz pełnych niezwykle cennych za granicą klejnotów.


  Od ostatniej większej aktualizacji minął już kawał czasu, bo aż 6 miesięcy! Zmiana sposobu rozgrywki była testowana przez cały ten okres czasu, ostatecznie dając nam do zrozumienia, że sprawdziła się doskonale. Prócz samej minimalizacji forum, zwiększyła wygodę przemieszczania się po rozgrywkach, wyszukiwania informacji oraz archiwizowania porzuconych wątków. Ale dość o 1.5, w końcu dziś pojawia się 1.6!
  Piaski Sułtanatu – jak sama nazwa wskazuje – zabierają nas na gorące terytoria Nerdii. Przebudowie oraz odnowieniu uległo całe państwo, został rozbudowany jego aspekt kulturowy, przybliżono tragiczną historię Hirminczyków, jak i pozostałych plemion zamieszkujących niegdyś pustynie. Całość można przeczytać tutaj.
  Nie samą Nerdią jednak człowiek żyje, bo oprócz niej pojawiło się także kilka innych nowych wątków przybliżających całą krainę Everoldu. Forum w końcu doczekało się bardziej rozbudowanej rozpiski dotyczącej klimatu panującego w danych częściach kontynentu oraz na wyspach. Przeczytać o nich można tutaj: Klik!

Zanim Initium stało się tym, czym jest obecnie, minęły setki lat. Przez ten długi czas progi magicznej placówki przekroczyło tysiące ludzi, którzy wspólnie kształtowali społeczność magów. Niektórzy z nich byli na tyle silni, by stanąć na jej czele i dokonywać kolejnych reform, a niektórzy zbyt słabi, by w ogóle dostąpić niewątpliwego zaszczytu, jakim była przemiana w Maszynie. Jedno jednak jest pewne – aktualne usposobienie magicznego ośrodka jest zupełnie inne, niż było u swych korzeni.


  Kolejną ważną częścią Piasków Sułtanatu jest Charakterystyka Initium. Leżąca tuż pod Czarnymi Bagnami twierdza Drugich, w końcu doczekała się bardziej rozbudowanego opisu przybliżającego sposób jej działania, wewnętrzny wygląd oraz historię. Więcej na ten temat tutaj.

Niedługo po kilku pierwszych eksplozjach, które wywołało podpalenie magazynów z prochem, stało się coś dziwnego. Na krótką chwilę całą wyspę, a nawet część oceanu objęła błękitna, pulsująca sfera. Trwało to około pięciu minut. Większość mieszkańców, którzy zdołali się schronić przed atakiem, zaczęło skarżyć się na silne bóle głowy oraz kości.


  Zaraza na Nagate jest tematem równie tajemniczym, jak pochodzenie Maszyn i Pierwszych. Do tej pory nikt nie wiedział zbyt wiele nawet o samym jej początku. Sytuacja uległa zmianie wraz z odnalezieniem pamiętnika jednego z ocalałych. Notatki trafiły w ręce Seishina Sutato – Tamashiro Mitsunariego. Po głębszej analizie, opublikowane zostały wybrane fragmenty. Przeczytać można je tutaj: Klik!

Pozdrawiamy,
Administracja
Ilość słów: 552

  •   Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość